دوربین و امنیت

دوربین امنیت دوربین و امنیت در هر حوزه از زندگی بسیار مهم بوده که امروزه با پیشرفت های مداوم فناوری می توان به طور کامل از افراد و دارایی آنها محافظت کرد. این کار فقط با کمک دوربین مدار بسته صورت می گیرد. علت این امر این است که می توان با کمک این دوربین نظارت کرد. با وجود این دوربین مکان های مسکونی و تجاری دارای پروتکل امنیتی استاندارد بوده که با نظارت شبانه روزی و کاهش جرم امنیت آن ها چند برابر شده است. امروزه سیستم های امنیتی مختلفی در بازار موجود است؛ اما نظارت از اقداماتی بوده که از اهمیت بالاتری برخوردار است. نظارت فعالیت مداوم برای جمع‌آوری اطلاعات و بازرسی مستمری مکان می باشد که مردم همیشه از آن استقبال می کنند. در مقاله پیش رو قصد داریم به موضوع دوربین و امنیت پرداخته و آن را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بیش تر با آن آشنا شوید.

دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین و امنیت در قسمت قبل تا حدی با دوربین مداربسته آشنا شدیم. این دوربین یک دوربین الکترونیکی بوده که جهت نظارت تصویری مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین های مداربسته امروزه در اندازه ها، اشکال، پیکربندی ها و سبک های متنوعی ساخته شده و به بازار عرضه می شود. این دوربین ها را می توان برای اهداف مختلفی طراحی کرد.

لوازم دوربین مداربسته

لوازم دوربین مداربسته شامل کابل تصویر، کابل شبکه، داکت، سوکت شبکه، فیش آداپتوری، داکت و غیره می باشد. این لوازم باید در کنار دوربین مورد استفاده قرار گیرد؛ زیرا هر کدام وظیفه ای دارند. به عنوان مثال کابل شبکه جهت ارتباط دوربین و دستگاه یا سوئیچ در سیستم مداربسته شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دوربین مداربسته

پس از اینکه به طور کامل با دوربین مدار بسته و اهمیت آن آشنا شدید نوبت به این موضوع می رسد که انواع آن را بررسی کنیم.

دوربین مدار بسته گنبدی

یکی از انواع دوربین های مداربسته دوربین گنبدی بوده که جهت سیستم امنیت داخلی از آن استفاده می شود. شکل گنبدی این دوربین موجب شده تا این محصول قابل توجه و دیدن باشد. علت این است که تشخیص جهت دوربین ها در این مدل دشوار است. از این دوربین ها در فضاهای خرده‌فروشی استفاده می شود. از جایی که آنها در سقف اتاق نصب می شوند بیشتر دزدگیر بوده و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های گنبدی با روشنگر های مادون قرمز تولید شده که این مزیت به آنها امکان می دهد تا در شرایط کم نور نیز بتوانند به راحتی فیلم برداری کنند. هدف از ساخت دوربین گنبدی نظارت تصویری در دفاتر و خرده فروشی ها می باشد.

دوربین مدار بسته گلوله ای

نوع دیگر دوربین مداربسته دوربین گلوله ای بوده که به استوانه بلند و مخروطی شبیه است. این دوربین شبیه به کارتریج مهمات بزرگ میباشد. از این نوع اغلب در فضای باز استفاده می شود. مخصوصاً در مناطقی که به نظارت طولانی مدت احتیاج داشته باشد. با این حال می توان از دوربین گلوله ای در فضای داخلی که به نظارت طولانی مدت احتیاج دارد مثل پارکینگ و حیاط خانه نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که دوربین گلوله ا‌ی ضد آب بوده و از آنها جهت محافظت استفاده می‌شود. بیشتر دوربین‌های گلوله ای طول ثابتی دارند و زاویه دید را می‌توانند تا ۸۰ درصد به خوبی پوشش دهند. این دوربین به یک لنز ثابت مجهز می‌شود.همچنین مجهز به نظارت از راه دور تا ۴۰ فوت در فضاهای باز و ضد آب می باشد.

دوربین  مدار بسته c-mount

یکی دیگر از دوربین ها، دوربین مدار بسته c-mountبوده و می‌تواند برای اهداف مختلف استفاده شود. اغلب یک دوربین مداربسته تا ۳۵ فوت را ضبط میکند . اما اگر به نظارت بیشتر از این فاصله احتیاج دارید یک لنز خاص جهت تنظیم دقیق فاصله کانونی و زاویه دید باید مورد استفاده قرار گیرد که در آن از لنز وریفوکال استفاده شده باشد. با کمک این دوربین بدون کم شدن تمرکز تصاویر کوچک و بزرگ می شوند. در نتیجه از این دوربین جهت دستیابی به بزرگنمایی متغیر در نظارت میتوان استفاده کرد.

دوربین مداربسته روز شب

از دیگر دوربین های مداربسته دوربین مداربسته روز شب بوده که از آن در هر دو محیط کم نور و استاندارد می‌توان بهره برد. این واحدهای نظارتی در فضاهای باز استفاده می شوند و دامنه دینامیکی بزرگی دارند. همچنین این نوع از دوربین ها می توانند تحت تابش مستقیم نور خورشید بازتاب یا تابش خیره کننده به راحتی به فعالیت خود ادامه دهند. دوربین ها به روشنگر مادون قرمز نیازی ندارند. علت این امر این است که با یک تراشه تصویری حساس ارائه می‌ دهند که در شب نیز می‌توان از آنها استفاده کرد. هدف از استفاده از این دوربین در شرایط کم نور و نظارت در ابعاد ۷ در ۲۴ است.

دوربین مدار بسته pan tilt zoom

نوع دیگر دوربین ها دوربین مدار بسته pan tilt zoom بوده که با استفاده از آن آزادی عمل را در اختیار خواهید داشت. به این معنی که می توانید آن را تکان داده تا لنز آن کج شود. شما عزیزان می‌توانید به صورت دستی این دوربین را کنترل کرده و بزرگنمایی کنید تا دید دقیق تری از جزئیات را به شما عزیزان ارائه دهد. از جایی که این دوربین با استفاده از ریموت قابل کنترل است؛ در مناطقی که به نظارت حساس هستند می توان از آن استفاده کرد. این دوربین گران‌قیمت بوده که جهت دستیابی به همه نقاط از آن استفاده می‌شود. از موارد دیگر دوربین ها می توان به دوربین های مداربسته با وضوح بالا و دوربین تحت شبکه اشاره کرد. دوربین های مداربسته با وضوح بالا با سرعت فریم بالا و کیفیت  HDبه ضبط می‌پردازند و وضوح بالایی دارند. همچنین جزئیات را به صورت دقیق تری ضبط کرده و به اپراتور امکان بزرگنمایی بدون از دست دادن کیفیت تصویر را می دهند. دوربین تحت شبکه نیز می‌تواند ضبط ها را به وسیله اینترنت منتقل کند. در این نوع بدون احتیاج به افزایش توان و با استفاده از کابل اطلاعات را می توان از فاصله دور نیز فرستاد.

امنیت ساختمان ها چگونه تامین می شود؟

امروزه امنیت ساختمان ها به وسیله هوشمند سازی انجام می شود. پیش از آن ساختمان باید به وسیله دوربین های مداربسته همراه با چشمی ها یا حسگر های متحرک و حسگر های پنجره به طور کامل مجهز شود. سیستم هوشمند خانگی سیستم امنیتی یوده که بر تجهیزات دیگر متاثر بوده و می تواند امنیتی نسبی در ساختمان ایجاد کند. همانطور که می دانید ساختمان ها بخش های مختلف مانند پارکینگ، لابی، آسانسور، پله ها و غیره دارند که ساکنین به طور مشترک از آنها استفاده می کنند. تردیدی وجود ندارد که دوربین های مداربسته می توانند در این مورد کاربردی باشند. قوانینی جهت نصب این دوربین‌ها وجود دارد که افراد باید به آنها توجه کنند. برای نمونه اگر می‌خواهید دوربین مداربسته را در مشاعات ساختمان نصب کنید . پیش از اقدام باید مطمئن شوید که از قوانین و دستورالعمل ها جهت نظارت بر دوربین های مداربسته پیروی خواهید کرد. علت این امر این است که مسئولیت قانونی بر عهده شخصی بوده که تصمیم گرفته داده ها چرا و چگونه قابل پردازش باشند. یکی از قوانین نصب دوربین این است که با اجازه ساکنان و تصویب هیئت مدیره ساختمان صورت گیرد. هزینه نصب، نظارت و نگهداری آن نیز بر عهده همه ساکنین است. آسانسورها از مکانهایی هستند که به دلیل تردد زیاد باید دوربین های مداربسته در آن ها نصب شود. در آسانسور ها بیشتر از دوربین های نوع دام استفاده می شود. این دوربین ها ظاهر کوچک و جمع و جوری دارند و بر روی سقف نصب می گردند. همچنین می توان گفت که این دوربین‌ها نرم‌افزاری داشته که از راه دور نیز قابل کنترل هستند. پارکینگ نیز برای جلوگیری از ارتکاب تخلف و جرم به نصب دوربین مداربسته احتیاج دارد. در صورت وقوع جرم دوربین و وقایع مختلف را ثبت و ضبط می کند. همچنین دوربین مداربسته را می ‌توانید در راهروها نیز نصب کنید . تصاویر و ویدیو هایی که در وقایع را ثبت و ضبط می کنند داده‌های ارزشمندی در مورد زمان و الگوی حرکت افراد هستند. جهت ایجاد امنیت کامل در ساختمانها در بیشتر جاهای ساختمان از دوربین های مداربسته استفاده کنید.

انواع لوازم امنیت ساختمان

امروزه جهت امنیت بیشتر ساختمانها انواع لوازم امنیت مورد استفاده قرار می گیرند که در این قسمت از مقاله قصد داریم آنها را معرفی کنیم. برای نمونه می‌توان به حفاظ آکاردئونی، کرکره برقی، حفاظ روی دیوار و همچنین دوربین های مدار بسته اشاره کرد. هر یک از انواع گفته شده میتوانند در امنیت ساختمان تاثیر گذار بوده و از دستبرد سارقین به آن جلوگیری کنند. برای نمونه حفاظ روی دیوار که امروزه بیشتر از نوع شاخ گوزنی استفاده می شود؛ برای خانه هایی که فضای باز دارند باید مورد استفاده قرار گیرد. کرکره برقی نیز برای محیط هایی مانند درب انبار و درب پارکینگ مناسب بوده و امروز نقش مهمی را ایفا می کند. حفاظ آکاردئونی که به آن ریلی، جمع شونده و کشوی نیز گفته می شود نوعی از حفاظ بوده که برای حفاظت از درب ورودی واحدهای آپارتمان استفاده می شود. دوربین های مداربسته که در مقاله پیش رو به طور کامل آنها را معرفی کردیم انواع مختلفی دارند. شما عزیزان با توجه به نیاز خود می توانید هر یک از آنها را خریداری کنید.

خرید دوربین و امنیت

در مقاله پیش رو به طور کامل به معرفی دوربین و امنیت پرداخته و آنها را مورد بررسی قرار دادیم تا شما عزیزان بیشتر با آنها آشنا شوید. در هنگام خرید دوربین مدار بسته معیارهای مهمی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. برای نمونه می توان به کیفیت دوربین، مکانی که قرار است از آن استفاده شود، اندازه و قیمت اشاره کرد. توجه داشته باشید که این محصول را فقط از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا امنیت ساختمان و مکان مورد نظر شما را به صورت کامل تامین گردد. سیم وکابل  داکت برق تجهیزات پسیو شبکه لوله برق و اتصالات برق صنعتی لوازم چاه ارت کلید پریز روشنایی تابلو برق